تعویض گلس

تعویض گلس

تعویض گلس

تعویض گلس

قبل از اینکه درباره نحوه تعویض گلس توضیح دهیم لازم است که مروری برای اینکه گلس چیست را داشته باشیم.

همانطور که از اسم آن پیداست شیشه یا صفحه ای است که مستقیماً روی ال سی دی قرار دارد. که توجه داشته باشید که در اینجا منظور از گلس، گلس محافظ نمی باشد بلکه دقیقا همان شیشه ای است که بر روی ال سی دی قرار می گیرد.

گاهی در برخی از گوشی ها گلس،  تاچ نیز می باشند. 

یعنی چه؟

برخی ال سی دی ها علاوه بر اینکه تصویر را نشان میدهند دارای تاچ هم می باشند یعنی بدون گلس نیز  تاچ آنها کار میکند. اما در برخی مدل ها اینگونه نیست. در بعضی گوشی ها یا تبلت ها ال سی دی فقط کار نمایش را انجام می دهد و اگر انگشت خود را روی آن بکشید هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.  در این مدل ها، گلس نقش تاچ را نیز ایفا می کند.

اما چگونه؟

فلت ها هستند که  گلس این امکان را می‌دهند.  در مقاله دیگر درباره فلت توضیحاتی را ارائه کرده ایم. در این مدل گوشی و تبلت ها فلت تاچ به جای اینکه به ال سی دی متصل باشد به گلس متصل است.

تعویض گلس چگونه انجام می شود؟

تعویض گلس را زمانی می توان انجام داد که ال سی دی سالم و دارای تصویر باشد و ایراد فقط از گلس باشد مانند ترک خوردگی یا شکستگی گلس.

تعویض گلس

برای تعویض گلس گوشی موبایل با تبلت ابتدا دستگاه را روی seprator  یا گرم کننده قرار می دهند تا چسب بین گلس و ال سی دی نرم شده و جدا کردن آن راحت تر شود.

بعد از گذشت چند دقیقه سیم گلس را بین ال سی دی و گل است قرار می دهند و به آرامی با تکان دادن دست این دو را از یکدیگر جدا می‌کنند.  ریسک تعویض گلس بیشتر در این مرحله می باشد. زیرا حین جدا کردن امکان دارد که ال سی دی بشکند که در این صورت باید تمام تاچ و ال سی دی جدیدی برای دستگاه تهیه کرد.

بعد از جدا کردن ال سی دی را تمیز می کنند و گل سالم را به آن با چسب مخصوص می‌چسبانند و بعد از آن هر دو را در دستگاه پرس قرار می دهند در این مرحله نیز امکان شکستگی ال سی دی وجود دارد اما بسیار کم است.

 

گروه تخصصی vertuteam  با استفاده از به روز ترین و  پیشرفته ترین تجهیزات تعویض گلس این ریسک را به حداقل رسانده است.

By |۱۳۹۷-۱۲-۲۳ ۱۹:۲۹:۱۸ +۰۰:۰۰اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۷|وبلاگ|0 Comments

Leave A Comment

نوشته‌های تازه

ارتباط با ما

تهران،یافت آباد،چهار راه قهوه خانه،مجتمع تجاری مروارید،طبقه زیر همکف،واحد5

Phone: 021-66327640

Mobile: 09123832823-09393832823

Web: مشاهده سایت