انواع ال سی دی گوشی های موبایل

انواع ال سی دی گوشی های موبایل

انواع ال سی دی گوشی های موبایل

انواع ال سی دی گوشی های موبایل:

صفحه نمایش یا همان ال سی دی گوشی ها انواع مختلفی دارد که تعداد این تنوع به مدل و برند گوشی موبایل یا تبلت بستگی دارد.  برای مثال برخی مدل های گوشی های سامسونگ دارای ۵ نوع lcd می باشند و برخی از مدلهای سامسونگ دارای ۴و برخی ۳ و برخی ۲ و تعدادی هم فقط یک نوع ال سی دی دارند. این تنوع در گوشی های آیفون سونی و … نیز وجود دارد.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که تفاوت این ال سی دی ها در چیست و چرا این همه تفاوت دارند.

در حالت کلی ال سی دی ها  ۵ مدل می باشند که به شرح زیر هستند:

۱. ال سی دیsecondhand یا روکاری: 

second hand lcd

ال سی دی اصلی

این مدل ال سی دی در گوشی های موبایل و تبلت ها بهترین مدل ممکن می باشند ال سی دی روکاری به این دلیل بهترین نوع ال سی دی میباشد که از روی خود گوشی موبایل یا تبلت باز شده است و کاملاً مطمئن است.

۲. ال سی دی یا صفحه نمایش شرکتی:

 ال سی دی شرکتی یا اصلی مدل دیگری از ال سی دی ها است. این  نوع ال سی دی که رایج است نیز اصلی می باشد و کیفیتی کاملاً   مشابه ال سی دی خود گوشی موبایل یا تبلت را دارد و تفاوت آن با روکاری در این است که روکاری از خود گوشی باز شده است اما شرکتی توسط شرکت مد نظر به صورت جدا تولید و تهیه شده است.

۳.ال سی دی گلس تعویض یا glasschange:

lcd glass change

نوع دیگری از ال سی دی گوشی موبایل ها می توان به ال سی دی گلس تعویض اشاره کرد این نوع ال سی دی نیز در واقع اصلی میباشد و در بازار به عنوان ال سی دی اصلی شناخته می شود.  زیرا ال سی دی و فلت های آن کاملا اصلی می‌باشند اما گلس آن یکبار تعویض شده است که این تعویض به دلایل مختلفی انجام می شود. که یکی از این دلایل می توان به آسیب دیدن در هنگام جابجایی  ها اشاره کرد که خود شرکت تولید کننده مجدد گلس را تعویض می‌کند. اما کیفیت تصویر و تاچ تفاوتی با شرکتی ندارد و قیمت آن نیز با ال سی دی شرکتی تفاوت چندانی ندارد.

۴. ال سی دی آی سی(IC):

این ال سی دی از کیفیت پایین تری برخوردار است و به نوعی می‌توان آن را ال سی دی کپی خواند. قیمت ال سی دی تقریباً نصف قیمت ال سی دی شرکتی می باشد.

۵. و بالاخره نوع  پنجم ال سی دی،ال سی دی تی اف تی(TFT):

این نوع ال سی دی بیشتر در مدل های سامسونگ مشاهده می شود. دلیل آن هم این است که صفحه نمایش گوشی های سامسونگ اکثرا ال ای دی می‌باشند که به اشتباه در بازار به آن ال سی دی میگویند. ‏tft صفحه نمایش از گوشی های سامسونگ می باشد که جنس آن در اصل ال سی دی می باشد و ال ای دی نیست که کیفیت پایین تری نسبت به ال سی دی های شرکتی و گل از تعویض دارد از این نوع ال سی دی نیز به عنوان ال سی دی کپی در بازار و در بین مردم استفاده می شود.

 

قابل توجه است که به تمامی صفحه نمایش هایی که ال سی دی باشند  تی اف تی می گویند. در واقع تمامی صفحه نمایش های گوشی های آیفون تی اف تی هستند زیرا از نوع ال سی دی می باشند و مانند گوشی های سامسونگ ال ای دی نیستند البته در مدل های جدید گوشی های آیفون از صفحه نمایش های ال ای دی استفاده شده است.

 

گروه تخصصی vertuteam

 

By |۱۳۹۷-۱۲-۲۳ ۰۵:۵۹:۱۶ +۰۰:۰۰اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۷|وبلاگ|0 Comments

Leave A Comment

نوشته‌های تازه

ارتباط با ما

تهران،یافت آباد،چهار راه قهوه خانه،مجتمع تجاری مروارید،طبقه زیر همکف،واحد5

Phone: 021-66327640

Mobile: 09123832823-09393832823

Web: مشاهده سایت